Γουέστ Χαμ- Μπράιτον 0-2 (Ημίχρονο)

Η Μπράιτον έχει… σοκάρει το Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου, αφού προηγείται της Γουέστ Χαμ στο ημίχρονο με σκορ 2-0!

Πιο δυνατά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι και η ανωτερότητά τους απέδωσε καρπούς στο 10' με την κεφαλιά του Μάρεϊ.

Τα «σφυριά» αναγκάστηκαν να πιέσουν, δημιούργησαν ορισμένες επικίνδυνες καταστάσεις, όμως δεν είχαν το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια!

Eν τέλει, λίγο πριν το φινάλε του πρώτου 45λεπτου, η ομάδα του Χιούτον τους τιμώρησε ξανά με το τέρμα του Ιθκιέρδο στις καθυστερήσεις.

Γουέστ Χαμ: Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Φόντε, Ριντ, Μαζουακού, Κουγιατέ, Ομπιάνγκ, Λανσίνι, Αντόνιο, Αρναούτοβιτς, Τσιτσαρίτο

Στον πάγκο: Άντριαν, Αγιού, Μπάιραμ, Κρέσγουελ, Φερνάντεζ, Νόμπλ, Ογκμπόνα

Μπράιτον: Ράιαν, Σάλτορ, Ντάφι, Ντανκ, Μπονγκ, Κνόκερτ, Στέφενς, Πρόπερ, Ιθκιέρδο, Γκρος, Μάρεϊ

Στον πάγκο: Κρουλ, Μπράουν, Γκόλντσον, Μαρτς, Μολούμπι, Σελότο, Σάτνερ