Πιούλις: «Θέατρο ο Σάντσες, αποβολή για Μουστάφι»

Με τις αποφάσεις του Μάντλεϊ τα έβαλε ο Τόνι Πιούλις μετά την ήττα (2-0) της Γουέστ Μπρομ από την ¶ρσεναλ. Ο τεχνικός των «baggies» έκανε λόγο για «βουτιά» του Σάντσες στα πρώτα λεπτά σε φάουλ που κέρδισε για την ομάδα του, ενώ μίλησε και για το πέναλτι που δεν δόθηκε ποτέ στον Τζέι Ροντρίγκες.

«Ο Σάντσες βούτηξε για να πάρει το πρώτο φάουλ και αυτό είναι κλεψιά. Δεν παίρνουμε κανένα βραβείο αν είμαστε ειλικρινείς... Θα μπορούσε επίσης να έχει αποβληθεί ο Μουστάφι για τη φάση με το πέναλτι που δεν δίνεται στον Ροντρίγκες.

Όλοι έχουν δει τι συνέβη. Κατά τη γνώμη μου, στο φάουλ που κερδίζει ο Σάντσες στα πρώτα λεπτά, θα έπρεπε να πάρει κάρτα για θέατρο, αφού βουτάει και δεν τον ακούμπησε κανείς» ανέφερε ο τεχνικός της Γουέστ Μπρομ για το ματς του «Έμιρεϊτς».