Συνεχίζουν τρεις στην κορυφή

Νίκες περιελάμβανε το μενού της 9ης αγωνιστικής για τους τρεις πρωτοπόρους της Τσάμπιονσιπ.

Στο ματς της ημέρας, η Λιντς επικράτησε με σκορ 3-2 της Ίπσουιτς και με την διαφορά των τερμάτων της να είναι στο +12 παραμένει τυπικά στην πρώτη θέση με 20 βαθμούς.

Τόσους έχουν και η Γουλβς με την Κάρντιφ.

Οι «λύκοι» νίκησαν 2-1 την Μπάρνσλεϊ με γκολ του Εντιαγέ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ είχαν ισοφαριστεί δύο λεπτά νωρίτερα.

Στα «τρίποντα» επέστρεψε και η Κάρντιφ, που πέρασε νικηφόρα από το «Στάδιο του Φωτός» με το 2-1 επί της Σάντερλαντ.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι, η Άστον Βίλα επικράτησε με το ίδιο σκορ (2-1) εντός έδρας της Νότιγχαμ Φόρεστ και πέτυχε δεύτερη σερί νίκη που την έφερε στην πρώτη δεκάδα του πίνακα. Για τους φιλοξενούμενους ο Μπουχαλάκης αγωνίστηκε βασικός και αντικαταστάθηκε στο 66ο λεπτό.