Νίκες για Κάρντιφ και Πλίμουθ

Επανήλθε στις καλές εμφανίσεις η Κάρντιφ και επικράτησε της Λιντς με σκορ 2-1 εντός έδρας μένοντας στο κυνήγι της κορυφής στην Championship. Η Πλίμουθ για το πρωτάθλημα της League One έκανε μεγάλη ανατροπή στην έδρα της Μπρίστολ Ρόβερς επικρατώντας με σκορ 3-2 και ενώ βρέθηκε να χάνει 2-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Κάρντιφ – Λιντς 2-1

Η Κάρντιφ ήταν αυτή που προηγήθηκε νωρίς στο 11’ με τον Μπέλαμι και κράτησε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Σνοτγκρας στο 59’, όμως λύγισαν στην πίεση των γηπεδούχων στο 79’ όταν ο Τσόπρα με το γκολ του διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Μπρίστολ Ρόβερς – Πλίμουθ 2-3

Ανέλπιστη νίκη για την Πλίμουθ με σπουδαία εμφάνιση παρόλο που βρέθηκε να χάνει νωρίς με 2-0 από τα γκολ του Χόσκινς στο 8’ και στο 11’. Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας, αρχικά μείωσαν ,ε τον Ράιτ-Φίλιπς στο 58’, ισοφάρισαν με τον Τζόσεφ Μέισον στο 69’ και πήραν την πολύτιμη νίκη με τον Ζουμπάρ στο 81’.