Λίβερπουλ – Χόφενχαϊμ 3-1 (Ημίχρονο)

Ό,τι θέλει κάνει την άμυνα της Χόφενχαϊμ η Λίβερπουλ, που προηγείται με σκορ 3-1 για να βρίσκεται μισό βήμα μακριά από τους ομίλους του Champions League. Πάνω-κάτω η μπάλα, εξαιρετικά σε δημιουργία τα γκολ των “κόκκινων”.

Το σύνολο του Γιούργκεν Κλοπ βρέθηκε να προηγείται με σκορ 3-0 μέχρι το 21’ χάρη σε δύο τέρματα του Εμρέ Τσαν και ένα του Μοχαμέντ Σαλάχ, με τον Μανέ να είναι ανάμεσα στους πρωταγωνιστές ακόμη κι αν δεν βρήκε δίχτυα.

Προβληματική η αμυντική λειτουργία για ακόμη μία φορά, με αποτέλεσμα να μειώσουν οι Γερμανοί στο αποτέλεσμα του ημιχρόνου με τον Ουτ, που χρειάστηκε τέσσερα λεπτά για να σκοράρει μετά την είσοδό του από τον πάγκο (σ.σ μπήκε στο 24’, έκανε το 3-1 στο 28’).

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Μάτιπ, Λόβρεν, Μορένο, Χέντερσον, Τσαν, Βαϊνάλντουμ, Μανέ, Σαλάχ, Φιρμίνο

Χόφενχαϊμ: Μπάουμαν, Καντεράμπεκ, Νόρντβαϊτ (24' Ουτ), Ντέμιρμπεϊ, Βάγκνερ, Ζάουμπερ, Χέμπνερ, Φοχτ, Κράμαριτς, Γκνάμπρι, Γκάιγκερ