Η στιγμή της φασαρίας στο «Γκούντισον Παρκ» (pics & vid)

Για ελάχιστα λεπτά χρειάστηκε να διακοπεί το ματς της Έβερτον με τη Χάιντουκ Σπλιτ, στο πρώτο ημίχρονο, το βράδυ της Πέμπτης, αφού οι φιλοξενούμενοι οπαδοί άρχισαν να πετούν αντικείμενα και να προσπαθούν να εισβάλουν στον αγωνιστικό χώρο...

Τα «ζαχαρωτά» επικράτησαν 2-0 των Κροατών, ωστόσο, το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα Play-off του Europa League στιγματίστηκε από τα μικρής έκτασης επεισόδια και τη διακοπή του αγώνα για ελάχιστα λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι οπαδοί έριξαν κάτω μια διαφημιστική πινακίδα που τους χώριζε από τον αγωνιστικό χώρο, πέταξαν αντικείμενα στην πιο κοντινή τους εξέδρα όπου βρίσκονταν οπαδοί της Έβερτον, ενώ, κινδύνευσε ένα ball-boy, το οποίο και τράβηξε γρήγορα από την κερκίδα ένας εκ των σεκιούριτι.