Τσέλσι-Τότεναμ 2-1 (Ημίχρονο)

Με δύο προσωπικά γκολ του Γουίλιαν, το ένα με φάουλ το άλλο με πέναλτι, η Τσέλσι προηγείται της Τότεναμ με σκορ 2-1 στο ημίχρονο του πρώτου ημιτελικού του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι Λονδρέζοι ευτύχισαν να πάρουν κεφάλι απέναντι στην συμπολίτισσα με απευθείας φάουλ του Βραζιλιάνου, είδαν όμως μέχρι το 17' τον Χάρι Κέιν να έχει ισοφαρίσει σε 1-1 με υπέροχη κεφαλιά.

Μπορείτε να δείτε τα γκολ εδώ.

Κι ενώ το ημίχρονο θα μπορούσε να έχει τελειώσει χωρίς άλλη αλλαγή στον πίνακα, ο Σον Χέουνγκ-Μιν έκανε κάκιστο υπολογισμό, παραχώρησε το πέναλτι στον Μόζες και ο Γουίλιαν επέστρεψε για το 2-1.

Τσέλσι: Κουρτουά, Αθπιλικουέτα, Λουίζ, Άκε, Μόουζες, Καντέ, Μάτιτς, Αλόνσο, Γουίλιαν, Πέδρο, Μπατσουαγί

Τότεναμ: Γιορίς, Τρίπιερ, Αλντερβάιρελντ, Φερτόνχεν, Ντάιερ, Γουανιάμα, Ντεμπελέ, Άλι, Έρικσεν, Σον, Κέιν