Αντέδρασε η Σκάνθορπ

Στις νίκες επέστρεψε η Σκάνθορπ και παρά το γεγονός πως η Μπράντφορντ ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0, οι «άιρονς» γύρισαν το ματς και επικράτησαν με 3-2, ανεβαίνοντας στην 4η θέση.

Το σκορ στο «Γκλάνφορντ Παρκ» άνοιξε πολύ νωρίς, με τον Ιβάν Τόουνι να βάζει μπροστά τους γηπεδούχους στο 3ο λεπτό. Οι «μπάνταμς» όμως είχαν την απάντηση και με τέρματα του Τόνερ και του Τζόουνς μέσα σε 3 λεπτά (14& 16’) πήραν το προβάδισμα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Τόουνι με ένα ανάποδο ψαλίδι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, φέρνοντας το ματς στα ίσα. Τη νίκη στη Σκάνθορπ χάρισε ο δανεικός από τη Ρέιντζερς Ματ Κρουκς με καρφωτή κεφαλιά στο 83’, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Με το τρίποντο αυτό, οι «άιρονς» ανέβηκαν ξανά στην 4η θέση της βαθμολογίας με 67 βαθμούς, έναν περισσότερο από τη σημερινή τους αντίπαλο.