Ροστόφ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 (Ημίχρονο)

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με αρκετά νεύρα και σκληρά μαρκαρίσματα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε τον τρόπο με τον «ζεστό» σκόρερ της στο Γιουρόπα Λιγκ, Ενρίκ Μχιταριάν, και προηγείται της Ροστόφ στο σκορ 1-0.

Οι δύο ομάδες για αρκετή ώρα δεν κατάφεραν να είναι καλές δημιουργικά, κάτι στο οποίο συνέβαλαν οι αρκετές διακοπές στη ροή του ματς για αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα που στην συνέχεια έφεραν νεύρα. Βέβαια, οι γηπεδούχοι σε ορισμένες φάσεις έδειχναν να καθυστερούν περισσότερο απ' όσο φάνηκε να χτυπούν...

Τελικά το 0-1 ήρθε στο 35ο λεπτό, όταν ο Μαρουάν Φελαϊνί έδωσε στον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς κι εκείνος έσπασε στον Μχιταριάν για το τελείωμα. Τρία τέρματα σε πέντε παιχνίδια ο Αρμένιος στην δεύτερη καλύτερη ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

Η προσπάθεια για απάντηση ήταν άμεση, αλλά ο Σέρχιο Ρομέρο είχε καλή τοποθέτηση στο κέντρο της εστίας του για να μπλοκάρει το σουτ.

Ροστόφ: Μεντβέντεβ, Καλάσεβ, Μέβλια, Θέσαρ Νάβας, Γκράνατ (18' Τερέντιεφ), Κουντιάσοβ, Ερόχιν, Νομπόα, Γκάτσκαν, Πόλοζ, Μπουκχάροβ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ρομέρο, Τζόουνς, Σμόλινγκ, Ρόχο, Μπλιντ, Ερέρα, Πογκμπά, Φελαϊνί, Γιανγκ, Μχιταριάν, Ιμπραΐμοβιτς