Γουότφορντ-Γουέστ Χαμ 1-0 (Ημίχρονο)

Ένα πέναλτι του Τρόι Ντίνι από το 3ο λεπτό (1-0) είναι αυτό που χωρίζει Γουότφορντ και Γουέστ Χαμ στην έδρα της πρώτης.

Οι ισορροπίες άλλαξαν από πολύ νωρίς με τον Άγγλο φορ να μην αστοχεί από την άσπρη βούλα για να προσφέρει ένα ιδανικό ξεκίνημα στην ομάδα των Βάλτερ Ματσάρι και Χοσέ Χολέβας.

Από 'κει και πέρα το παιχνίδι δεν είχε ιδιαίτερα μεγάλες στιγμές, με τα «σφυριά» να κερδίζουν ρυθμό με την ώρα και τους γηπεδούχους να αμύνονται με σθένος.Εξαιρουμένης μιας φάσης στο φινάλε στην οποία οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να βρουν καλή επαφή για το 1-1 μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Τραυματίας αποχώρησε λίγο πριν το τέλος ο Σάρατε, που δείχνει να έχει αποκομίσει πολύ σοβαρή ζημιά. Αυτός ήταν και ο λόγος που άργησε να ολοκληρωθεί το ημίχρονο κατά ένα δεκάλεπτο.

Γουότφορντ: Γκόμες, Γιάνμαατ, Καμπούλ, Μπρίτος, Χολέβας, Καπού, Μπεχράμι, Κλέβερλι, Νιανγκ, Σάρατε (45+9' Ντουκουρέ), Ντίνι

Γουέστ Χαμ: Ράντολφ, Κουγιατέ, Φόντε, Ριντ, Κρέσγουελ, Ομπιάνγκ, Νομπλ, Φεγουλί, Σνόντγκρας, Λανσίνι, Αντόνιο